Vefk Tılsım

vefk yaptırma

Vefk yaptırma

Vefk yaptırmak amacı ile yola çıkan birçok kişi bu konuda çok ciddi sorunlar yaşamakta ve aynı zamanda güvenecekleri biri bulamamaktadırlar. Bunun sebebi ise bu işlemlerin son derece karmaşık ve aynı zamanda herkesin yapacağı kadar kolay olmayan işlemler olmasıdır. Vefk hazırlamak için öncelikle çok uzun zaman boyunca bu işlemlerin eğitimini almak veya bu işlemleri yapan kişilerin yanlarında zaman geçirmek gerekmektedir. Bir kağıt üzerine yaptıkları çizimlerin içine özel olarak seçilmiş olan sayıları özel bir sistem ile yerleştirmekte olan hocalar daha sonra bu çizimleri saklamakta veya insanlara verip üzerlerinde taşımalarını istemektedirler. Özellikle eski zamanlardan kalan asker eşyaları veya kişisel eşyalarda birçok vefk işleminin olduğu açık olarak görülmektedir. Bu da İslam toplumlarında vefk işlemlerinin ilk günden bu yana çok önemsendiğini gözler önüne sermektedir.

Hocalar bu işlemleri çok farklı amaçlar ile yapabilmektedirler. İlk zamanlarda vefklerin kullanım amaçlarının başında manevi korunma isteği gelmekteydi. Kimi zaman yeni doğan bir bebeği kötülüklerden korumak kimi zaman ise savaşa giden askerleri koruma altına alabilmek için yapılan bu işlemler günümüzde de çok farklı amaçlar ile ve sık sık yapılmaktadır. Bu sebeple insanlar sürekli olarak hocaların kapılarını çalmakta ve kendilerinden vefk yaptırma işlemleri hakkında yardım almaktadırlar. Doğru bir şekilde yapılan vefk işlemleri insanların hayallerine kesin olarak ulaştırmasa bile yine de etkileri belli olacak kadar kendini gösterebilmektedir.

Zaten vefk işlemleri hakkında araştırma yapan kişiler bu işlemleri hakkında sadece insanları belli bir hedefe ulaştırmak amacı ile destekleyen manevi işlemler tanımı ile karşılaşmaktadırlar. Her zaman için toplum içinde çok ciddi bir şekilde kullanılmış olan bu işlemler hakkında yeteri kadar deneyime sahip olmayan kişiler kesinlikle bu işlemleri doğru bir şekilde yapamamaktadırlar. Bunun sebebi ise özel olarak çizilen karelerin içine yerleşecek olan karelerin seçimlerinin son derece zor olmasıdır. Sayıların toplamlarının hem sağdan sola hem de yukarıdan aşağıya doğru aynı toplamı vermesi son derece zor olacağı için insanlar bunu sağlamak için çok ciddi bir şekilde emek vermek ve kendilerini geliştirmek zorunda kalmaktadırlar.

Hazırlanan vefk çizimler her zaman için tıpkı muskalarda olduğu gibi dış etkenlerde korunmalı ve doğru bir şekilde muhafaza edilmelidir. Bu işlemlerin etkilerinin farkında olan birçok kişi özellikle risk almamak ve aynı zamanda doğru adımlar ile hareket etmek için sürekli olarak en güvenilir kişilerin kapılarını çalmaktadırlar. Her ne kadar risk içermeyen işlemler olsalar bile etkilerinin görülmesi için mutlaka her adım doğru bir şekilde atılmalı ve aynı zamanda insanlar bu işlemleri yapacakları zaman doğru tekniklerin kullanıldığından emin olmalıdırlar. Hocalar bu işlemleri birçok farklı amaç için yapabildikleri için vefk işlemleri genellikle yapılış amaçları ile anılmaktadırlar.

Hazırlanan vefk çizimlerin içine kimi zaman insanların isimleri, dualar, ayetler veya Esma-ül Hüsna’lar da eklenebilmektedir. Bu tamamen hocaların kendi seçimleri ile alakalıdır ve insanlar her zaman için seçimleri hocalara bırakmalıdırlar. Geçmiş zamanlarda bu işlemleri kullanan birçok kişi farklı konularda yaşadıkları deneyimleri internet sitelerinde veya benzer alanlarda insanlar ile paylaşmaktadırlar. Bu da herkesin daha kolay karar vermelerini sağladığı gibi yanlış bir şekilde hareket etmelerinin önüne geçmektedir. Amaç ne olursa olsun vefk yaptırma işlemleri hakkında en deneyimli ve güvenilir kişilerin kapıları çalınmalıdır. Aksi takdirde ortaya çıkacak olan sonuçlar insanların daha önce hiç yaşamadıkları derece de ciddi boyutlara ulaşabildiği gibi aynı zamanda verilen tüm emekler de boşa gidebilmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı