Fal Astroloji

Astroloji

Astroloji

İnsanlar hem geçmişte hem de günümüzde gelecekleri hakkında tahmini bile olsa bilgiler edinmek için birçok farklı bilim dalından yardım almışlardır. Bunların başında gelen ve özellikle gökyüzü cisimleri üzerinden yorum yapmaya dayalı bir bilim dalı olan astroloji, insanların çoğu zaman doğum günlerindeki gökyüzü durumunun saptanıp ay, güneş veya gezegenler gibi gökyüzünün ana unsurlarının o anki durumlarından yola çıkarak insanların karakterleri veya gelecekte karşılaşabilecekleri durumlar hakkında kendilerine bilgiler vermeyi amaçlamaktadır.

Bu konu hakkında tarihin en eski zamanlarından bu yana yapılan araştırma ve incelemeler ortaya birçok farklı sonuç çıkarmış ve insanlara çok farklı bilgiler sunmuştur. Özellikle bunca uzun zamandan bu yana yapılan araştırmalar ile ortaya çıkarılan burç kavramı, insanların doğdukları aylara göre belirlenen on iki adet burçtan birisine üye olmalarına ve burcun sahip olduğu özelliklere göre karakter yorumu yapılmasına vesile olmuştur. Astrolog adı verilen ve astroloji bilimini her şekli ile icra eden insanlar tarihinin her döneminde kendilerinden yardım isteyen kişilere istedikleri bilgileri tam ve eksiksiz bir şekilde verebilmek için ellerinden geleni yapıp günümüzdeki astroloji biliminin bu haline gelmesinde önemli rol oynamışlardır.

Gökyüzündeki cisimlerin nasıl olurda insanların gelecekleri veya karakterleri hakkında bilgiler verebileceğini anlayamayan birçok kişi tarihin her döneminde astroloji bilimini kötülemiş ve işe yaramaz bir bilim dalı olduğunu savunmuş olsa bile yine de bu alanda yaptıkları çalışmaları adlarını tarihe altın harflerle yazdırmış çok büyük bilim adamları mevcuttur. Son derece özel ve sabırlı bir şekilde yapılan araştırmalar gökyüzünde bulunan tüm gezegenlerin durumlarının saptanması ve insanlara yaptıkları manevi etkilerin belirlenmesini sağlamıştır.

Özellikle burç yorum yapan kişilerin çoğu zaman kullandıkları şu burç şu gezegenin etkisi altına girecek veya şu burcun yükseleni şu olduğu için şu zaman aralığında kendilerini iyi hissedecekler gibi yorumlar, tamamen astroloji bilimini kullanan kişileri hem geçmişte hem de günümüzde yaptıkları incelemeler sonucunda ortaya çıkardıkları sonuçlardan kaynaklanmaktadır. Her bilim salında olduğu bu alanda yapılan araştırmalar doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde insanlar hiç beklemedikleri şekilde çok özel bilgilere çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabileceklerdir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı