Fal Astroloji

Nazar

Nazar

Özellikle toplumumuzda çok yaygın olan ve insanlara manevi anlamda sıkıntı verdiğine inanılan nazar kavramı, her zaman için insanların korunmak adına birçok tedbir aldıkları özel bir husustur. Kimi zaman nazar boncukları ile kimi zamanda çok özel dualar ile kendilerini bu konudan korumak isteyen kişiler sadece kendileri için değil aynı zamanda sevdikleri kişiler içinde bu uygulamalardan yardım almayı tercih etmişlerdir.

Oldukça eski bir kavram olması ve insanların her zaman çekindikleri bir kavram olmasından dolayı duyan kişilerin genellikle olumsuz bir tavır sergilemesine neden olan nazar kavramının etkisi altına aldığı insanların olumsuz yönde etkilediği ve çoğu zaman manevi anlamda kendilerini kötü hissetmelerine neden olduğu belirtilmektedir.

İslami toplumlarda da nazar konusunda birçok inanış yer almakta ve geçmiş dönemlerde de bu konu hakkında birçok farklı alışma yapılmıştır. İnsanların kendilerini manevi anlamda koruma altına almak için okudukları veya üzerilerinde taşıdıkları çok özel dualar, muskalar, vefk çizimleri veya benzer uygulamalar hakkında bizlere kadar gelmiş olan birçok bilgi nazar kavramının tarihin her döneminde insanların hayatlarında olduğunu ve bu konuya her zaman büyük önem verildiğini de kanıtlamaktadır.
Üzerlerinde dolaşan negatif enerjilerden şikayet eden ve hem sağlıklarında hemde günlük hayatlarında birçok işlerinde birçok şanssızlık yaşadıkları belirten insanların bu gibi durumlarda çoğu zaman üzerilerinde bir nazar olduğuna inanırlar. Çok yaygın bir durum olduğu için hemen hemen her gün çevremizdeki kişilerden bu gibi sözler duyarız.

Nazar değmesi olarak adlandırılan ve her şey yolunda iken bir anda yaşanan şanssızlıklar veya sağlık sorunları ile kendini gösteren bu durum insanların hiçbir zaman maruz kalmak istemedikleri ve etkisi altına girdiklerinde de bir an önce kurtulmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıkları özel bir durumdur.

Bu konularda kendilerini geliştirmiş ve insanlara nasıl yardımcı olacaklarını çok iyi bilen kişiler yaptıkları özel uygulamalar ile kendilerinden yardım talep eden kişilere yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. Halk arasında özellikle renkli gözlü kişilerin nazarları çabuk değer veya bebekleri kırk gün insan içine çıkarmak nazar değmesine neden olur gibi çoğu asılsız olan inanışta nazarın toplumumuzdaki yerini gözler önüne sermektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı