Vefk Tılsım

Vefk

Vefk

Maneviyatı güçlü olan ve bu konuda yapılan uygulamaların faydalarına her zaman inanan kişilerin asla vazgeçemedikleri uygulamalar olan vefkler, özellikle insanların birçok farklı amaç için kullandıkları ve gerçekten de çok eski zamanlardan bu yana faydaları birçok kez kanıtlanmış olan çok özel uygulamalardır. Bugün bile çok sayıda kişinin çeşitli vefk uygulamaları ile amaçlarına ulaşmaya çalıştıkları ve çoğu zaman istedikleri sonuca ulaştıkları bilinmektedir. Konu hakkında uzmanlaşmış olan kişilerin vefkleri tarif ederken en çok kullandıkları cümle, bir hedefe ulaşmak isteyen kişilerin bu zorlu yoldaki en önemli manevi yardımcıları şeklindedir.

Bugüne kadar özellikle İslami toplumlarda çok büyük ilgi gördüğü ve toplumun her kesiminden insanların büyük bir güven ile denedikleri bu özel uygulamalar sadece bir amaç içinde değil birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Ancak en çok kullanıldığı ve fayda gösterdiği alan insanların kendilerini veya sevdikleri kişileri manevi anlamda korumaya almak istedikleri durumlar olmuştur. Bu sebeple özellikle savaş dönemlerinde hem askerler hemde komutanlar vefk ismi verilen özel çizimleri savaşlarda kullandıkları kıyafet, kalkan veya diğer silahlarının üzerinde bulundurmaya büyük özen göstermişlerdir. Vefk uygulamalarını yapacak olan kişiler öncelikle bir kağıt veya deri parçasının üzerine sağdan sola ve yukarıdan aşağıya doğru aynı adetlerde kareler çizip içlerine özel bir sisteme göre seçilmiş olan sayı, harf veya Esma-ül Hüsnalar yerleştirirler.

Ancak burada en çok dikkat edilmesi gereken konu bu karelerin içine yerleştirilen sayıların toplamlarını her iki yöne doğru toplandığında her zaman aynı rakamı vermeleri gerekmektedir. Bu durumu sağlamayan çizimler mutlaka hatalıdır ve istenilen sonucu kesinlikle vermeyecektir. Bu sebeple bu kontrol yapıldığında ortaya istenen sonuç çıkmıyorsa vefk uygulaması kontrol edilmeli hatta gerekiyorsa en baştan tekrar yapılmalıdır. Bazı kişiler yapılan bu çizimlerin içine kendi inisiyatiflerini de kullanarak özel sureler, dualar veya vefk uygulamasını yaptıran kişilerin isimlerini de yazmışlardır. Daha sonra çizim yapılan kağıt veya deri parçaları ilgili uygulamaları yapan kişilerin üzerilerinde taşıması istenir. Bu kurallara uyularak yapılan tüm vefk uygulamaları mutlaka kısa zaman içinde istenen etkiyi gösterecektir

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı