Fal Astroloji

Havas ilmi

Havas ilmi

Havas ilmi deninde akla gelen ilk şey kesinlikle amaca giden yolda manevi alemlerden yardım alınmasına vesile olan son derece özel ve zor bir bilim dalı olduğudur. Hatta bu konuya benzer bilim dalları hakkında kendini geliştirip uzmanlaşmış olan kişileri dahi havas ilmini inatla öğrenmek istememeleri bu konunun ne kadar çok büyük riskli olduğunu bizlere kanıtlamaktadır. Birçok kişi büyük ilgi duymalarına rağmen havas ilminden neden uzak durduklarını insanlara anlatırken bu konuda yapılacak hatalı ve eksik çalışmaların insanları nasıl risk altına atacak olduğundan bahsederler.

Özellikle havas ilminin temelinde manevi alemlerle iletişime geçmek ve o alemlerden yardım almak gibi konular olduğu için insanların her zaman büyük bir çekinge duymuşlardır. Geçmişine bakıldığı zaman ruhani varlıklar üzerinde kurduğu hakimiyet ile bilinen hatta ruhani varlıklardan kurulu bir ordusu olduğu dahi söylenen Hz. Süleyman’dan geldiği görülen havas ilmi sadece bu özelliği ile dahi ilgi duyan birçok kişinin kısa zaman içinde vazgeçip farklı alanlara yönelmelerine neden olmuştur. Ancak bu ilme ilgi duyan kişilerin mutlaka işe ebced ilmini tam anlamı ile öğrenerek başlamaları gerekmektedir. Çünkü havas ilmini tam anlamı ile icra etmek isteyen kişilerin başta ebced ilmi olmak üzere birçok farklı bilim dalına karşı yüksek bir hakimiyet kurmaları gerekmektedir.

Yapılan çalışmalarında bu bilim dallarından birçoğunun kullanmaları gerektiğini bilen insanlar bu bilim dallarını öğrenerek daha kısa zaman içinde amaçlarına ulaşacaklardır. Özellikle geçmiş dönemlerde bu konu hakkında yapılan çalışmaları ve bu alanda kendilerini kanıtlamış olan kişilerin yaptıkları çalışmaları inceleyen kişiler buralardan elde edecekleri bilgiler ile kendilerini çok daha kısa zaman içinde geliştireceklerdir.

Aslında temelde ebced ilmine benzeyen ve Arap harflerine karşılık gelen sayıları kullanarak yapılan çalışmalar ile icra edilen havas ilmi, dünyanın en eski ve en gizemli ilim dallarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde de bu ilmi tam anlamı ile yapabilen kişiler olmasına rağmen birçok ilim meraklısından havas ilminden inatla uzak durdukları bilinmektedir. Bu özelliğini her zaman koruyan bu ilim hakkında en doğru bilgiler edinilmeden herhangi bir uygulama yapılmaması de şiddetle önerilmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı